Jesteś lekarzem? Zapraszamy na stronę dla profesjonalistów. Kliknij tutaj.

2. PIERWSZA KONSULTACJA

Podczas pierwszej konsultacji lekarz udzieli Ci szczegółowych wyjaśnień na temat najbardziej odpowiednich dla Ciebie zabiegów z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Jest to również okazja na rozwianie wszelkich obaw i wątpliwości oraz na podjęcie świadomej decyzji. (33,34)

Aby zaproponować odpowiedni dla Ciebie rodzaj zabiegu z użyciem wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, lekarz oceni Twoją twarz, jakość i typ skóry, stopień jej wiotkości, zakres utraconej objętości w niektórych okolicach oraz głębokość zmarszczek i linii. Przeprowadzi również wywiad medyczny i zapyta o wszelkie przyjmowane przez Ciebie leki. (32,33)

Pamiętaj, aby poinformować lekarza, o wszystkich przyjmowanych lekach. Niektóre leki, takie jak aspiryna lub preparaty przeciwzakrzepowe, mogą zwiększać ryzyko powstawania siniaków. (21-23,35)


Jedną z największych zalet wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego jest to, że ich efekty są długotrwałe, ale nie permanentne. Średni czas utrzymywania się efektów zabiegu zależy od pacjenta oraz od innych czynników, takich jak styl życia (np. ekspozycja na słońce, palenie papierosów), ogólna kondycja skóry, rodzaj iniekcji oraz objętość podanego preparatu. Efekty zastosowania wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego utrzymują się do 22 miesięcy. (21-24,32-35)

PASZPORT PIĘKNA

Paszport Piękna został stworzony, aby pomóc Ci monitorować przebieg Twoich zabiegów estetycznych. Jest to zapis, pozwalający na utrzymanie ciągłości wiedzy o Twoich zabiegach. Ważne, aby Twój Paszport Piękna zawierał aktualne dane medyczne oraz informacje o poprzednio wykonanych zabiegach estetycznych. Pamiętaj, aby udostępnić go lekarzowi podczas każdej konsultacji. (36)

FORMULARZ ZGODY

Po wstępnej konsultacji, jeśli wyrażasz zgodę na                                                                                                                                                           zabieg, konieczne będzie podpisanie formularza                                                                                                                                                           zgody. Oznacza to, że przed rozpoczęciem zabiegu ,w                                                                                                                                                           pełni zrozumiałaś / zrozumiałeś, na czym on polega, a                                                                                                                                                           także wiesz, jakie są związane z nim zagrożenia i                                                                                                                                                           korzyści.

NEWSLETTER
Sign up to our newsletter to stay up-to-date with our latest news
Subscribe