Jesteś lekarzem? Zapraszamy na stronę dla profesjonalistów. Kliknij tutaj.

Proces starzenia

STARZENIE SIĘ Z PERSPEKTYWY ARTYSTY

Większość z nas chciałaby jak najdłużej cieszyć się zdrową, promienną i młodzieńczą cerą. Jednak wraz z upływem czasu skóra twarzy ulega zmianom. Zmienia się jej struktura, objętość i jakość. Starzenie się skóry twarzy odzwierciedla wpływ zarówno czasu, czynników genetycznych i środowiskowych zarówno na tkanki miękkie, jak też na tkanki twarde, takie jak struktury kostne. (16)

  • Jakość skóry pogarsza się wraz z utratą kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. (16,40,41)
  • Utrata tkanki tłuszczowej na twarzy, w połączeniu z grawitacją i powtarzającą się aktywnością mięśni, powoduje pojawienie się linii i zmarszczek. (16)
  • Utrata masy kości twarzy, napięcia mięśniowego i ścieńczenie skóry mogą nadać twarzy smutny, starszy wygląd z mniej wyraźnym konturem. (16,42)

W naszej skórze obecne są duże ilości kwasu hialuronowego. Jest to jeden z podstawowych składników, który tracimy wraz z wiekiem. Dzięki wyjątkowej i unikalnej zdolności wiązania i zatrzymywania wody, kwas hialuronowy jest nieoceniony w skutecznym przywracaniu objętości skóry, jak również w poprawie jej nawilżenia i struktury. (40,41,43)

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego pozostają jedną z podstawowych metod korekcji zmarszczek, fałdów i utraty objętości, które pojawiają się wraz z wiekiem. Nie należy mylić ich działania z toksyną botulinową, która jest najczęściej podawana w celu powstrzymania ruchów mięśni, które powodują powstawanie zmarszczek. Nie zapewnia ona efektu odbudowy i wygładzenia skóry, tak jak wypełniacze. (11,16,44)

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu z kwasem hialuronowym, TEOXANE Laboratories stworzyło nową generację wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, opracowanych specjalnie po to, aby dostosować się do dynamicznych i naturalnych ruchów Twojej twarzy. Wypełniacze te umożliwiają lekarzom bardziej precyzyjne reagowanie na Twoje potrzeby, zapewniając natychmiastowy, długotrwały i naturalnie atrakcyjny wygląd. (6)

NEWSLETTER
Sign up to our newsletter to stay up-to-date with our latest news
Subscribe