Jesteś lekarzem? Zapraszamy na stronę dla profesjonalistów. Kliknij tutaj.

Zastosowanie kwasu hialuronowego


EXPERT TOOL BOX Aesthetic Medicine

ZABIEGI Z WYKORZYSTANIEM KWASU HIALURONOWEGO

Jakie działanie mają iniekcje? (35,43)

Zabiegi z wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego to rozwiązanie pozwalające zaradzić zmianom w jakości i wyglądzie skóry, które pojawiają się wraz z wiekiem. Kwas hialuronowy może być podawany do skóry, aby wypełnić i unieść określone okolice twarzy. Iniekcje wykonuje się, by:

 • Zmniejszyć zmarszczki
 • Wymodelować policzki
 • Skorygować owal twarzy i kształt ust
 • Złagodzić oznaki utraty elastyczności skóry
 • Zmniejszyć widoczność zagłębień w skórze spowodowanych bliznami potrądzikowymi lub urazami
 • Poprawić elastyczność i nawodnienie skóry twarzy, dłoni, szyi i dekoltu

Jak wykonuje się zabiegi iniekcyjne z wykorzystaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego? (35)

 • Po oczyszczeniu okolicy zabiegowej, można zastosować miejscowy środek znieczulający. Niektóre wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego zawierają w swoim składzie substancję o działaniu znieczulającym.
 • Podczas iniekcji, małe ilości kwasu hialuronowego (HA) są podawane do powierzchownych lub głębokich warstw skóry.
 • Po podaniu HA lekarz rozmasowuje ostrzyknięte okolice, aby optymalnie rozprowadzić podany wypełniacz.
 • Zabieg, w zależności od okolicy, trwa zazwyczaj do 20 minut.

Jak często należy wykonywać zabiegi iniekcyjne z wykorzystaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego? (33,35)

Czas utrzymywania się efektów działania wypełniaczy HA jest różny, w zależności od rodzaju wypełniacza i okolicy, w której jest on podawany. Ponieważ HA ulega po pewnym czasie naturalnemu rozkładowi i jest wchłaniany przez organizm, jego efekty nie są permanentne. Chcąc uzyskać długotrwałe rezultaty, iniekcje należy powtarzać w okresie co 6 do 24 miesięcy.

Jak długo trwa powrót do normalnego funkcjonowania po zabiegu z wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego? (35)

U większości osób iniekcje są tolerowane bez żadnych podrażnień czy powikłań i nie wymagają czasu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu ostrzyknięta okolica może być zaczerwieniona, obrzęknięta i zasiniona, ale oznaki te ustępują w ciągu kilku dni.

Czy wiesz, że?

W porównaniu do wypełniaczy permanentnych, działanie wszystkich wypełniaczy HA jest odwracalne i z czasem są one naturalnie eliminowane z naszego organizmu. (33,35)

KOSMETYKI NA BAZIE KWASU HIALURONOWEGO

withoutPosProcedure_range

W jaki sposób kwas hialuronowy w produktach kosmetycznych wpływa korzystnie na naszą skórę?

Wyjątkowa zdolność do zatrzymywania dużej ilości wody sprawia, że HA jest dla naszej skóry nieoceniony. Produkty kosmetyczne zawierające HA sprawiają, że nasza skóra staje się gładsza, bardziej jędrna, o wyrównanym kolorycie i odświeżona³.

Z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w naszej skórze zmniejsza się, co przyczynia się do utraty nawilżenia i elastyczności skóry oraz powstawania zmarszczek. Problem ten można rozwiązać poprzez dodanie HA do produktów kosmetycznych. Wówczas HA działa jak humektant, co oznacza, że przyciąga wodę do naszej skóry i zwiększa zawartość wody w naskórku¹,².

Unikalne właściwości nawilżające i wiskoelastyczne kwasu hialuronowego pozwalają przywrócić skórze elastyczność, dzięki czemu uzyskujemy efekt przeciwzmarszczkowy³.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania produktów na bazie kwasu hialuronowego?

Poza intensywnym nawilżeniem, wypełnieniem i ujędrnieniem skóry, produkty na bazie HA mogą również wyrównać jej koloryt i pomóc w regeneracji skóry uszkodzonej przez czynniki zewnętrzne, takie jak dym papierosowy i promieniowanie ultrafioletowe (UV). (45)

Cząsteczka HA odgrywa również istotną rolę w redukcji uszkodzeń oksydacyjnych skóry spowodowanych zarówno czynnikami wewnętrznymi (proces starzenia), jak i zewnętrznymi. (45,47)
Co więcej, nowo opracowane formuły usieciowanego HA, o których była mowa wcześniej, jeśli zostaną dodane do serum i kremów, przyczynią się do zauważalnej poprawy blasku, napięcia i tekstury skóry. (48,49)


NEWSLETTER
Sign up to our newsletter to stay up-to-date with our latest news
Subscribe